kolmapäev, 26. jaanuar 2011

Hipsik vol.2

Järgnev postitus ei ole reklaam kuigi osalt on see ju kinni  makstud :P Ehk siis räägin jälle  Hipsikutest. Tähelepanelikum lugeja märkas, et Hipsiku tootjad tegid ettepaneku testimiseks saata üks mähe ja loomulikult olin ma nõus. Peale lühikest info vahetamist saadeti mulle ilus pakk, mis sisaldas 1 tervisemähet, 1 õhemat rätikut, 1 paksemat rätikut ning 1 helkurit. Viimane rändas kohe kõige vanema tüdruku lasteaia jope külge - rõõmu kui palju! Aitäh!

Hipsiku paksem rätik
Alustaks rätikutest. Esiteks on mu meelest imelik öelda mähkme kohta rätik. Nagu paneks lapsele köögirätiku alla :) See selleks.  Õhuke rätik on lihtsalt tükk õhukest flanelli. Naha vastas mõnusalt pehme, lisaimuks üksi aga liiga õhuke. Paksem rätik on mitmekordsest riidest (puuvillane) ja väga imav - just seepärast ka minu üks lemmikuid. Kui õhemat rätikut saab kasutada näiteks ka ilmlapina või pudipõllena siis paksem on eelkõige mähe. Kiidaks veel rätikute parajat suurust, mille tõttu ei jää see kokkuvoldituna liiga suur ega paks. Äkki 1,5-2 aastasele jääb jälle väikseks...?Uuel täiustatud Hipsikul silmaga märgatavaid erinevusi pole peale jalaosa soonikul puuduvate satside. Väidetavalt peaks olema mähe nüüd vettpidavam. Päevaseks kasutamiseks koos paksema rätikuga on mähe täiesti sobiv aga täielikult vett pidav see pole. Pikema une ajal või öösel on vaja kasutada mähkmekatet lisaks. Kindlasti tahaks kiita mähkme imavat kangast, mis imab koheselt. Samuti on see mõnusalt pehme naha vastas.
Viriseda võiks ehk krõpsude üle. Et krõpsude teravad ääred lapsele haiget ei saaks teha võiks olla riide äär rohkem üle. Samuti võiks piha osa olla laiem/kõrgem - siis istuks mähe lapsel kindlamalt jalas. Pisikestel ei ole ju puusasid kuhu taha mähe püsima jääks.
Peale mitme kordset pesemist on mu uus S suuruses Hipsik peaaegu sama suur kui vanemat tüüpi S mähe. Kuigi poiss on kasvanud, tundub mulle siiski, et mähe on päris omajagu pesus kokku tõmmanud. Arvasin, et 60 kraadi on mähkmetele liiga palju aga pesemisjuhendi järgi täiesti lubatud, seega on see lihtsalt midagi millega peab arvestama. Aga arvestades seda kui palju olen oma Hipsikuid pesnud siis julgen väita, et mähkmed peavad kauem vastu kui 50 pesukorda.
Ära oleme proovinud ka Ulakad ehk siis õhuvannipüksid. Soovitan kõigile! Nii mõnusalt pehmed ja vahvad lapsel jalas. Sääre osa võiks olla veelgi pikem, sest ei taha ju panna teisi pükse nende peale aga lapsel võib hakata külm. Igatahes, mina olen Ulakatest vaimustuses :)

Taskumähkmed

Kui mähkmed lasevad läbi ja lapse riided saavad tihi märjaks siis võib olla kasu mähkmetüübi vahetamisest. Meie hakkasime nüüd põhiliselt kasutama taskumähkmeid ja AIO-sid. Täiendasin veelgi oma mähkmete varu 4 taskumähkme võrra, seega saame suurem osa ajast taskumähkmeid kasutada. Kasutusel on siis 2 Sweet Baby Doll, 1 Pea Pods ja 4 firmata taskumähet, pluss 3 Popolino Easy Fix AIO-t.
Pea Pods taskumähe ja imav sisu
Pea Podsid on mu suured lemmikud :) Sisu oli alguses ülipehme (materjaliks bambus) aga peale mitmekordset pesu on läinud jäigemaks aga imab väga palju sellegi poolest. Mähe iseenesest kuivab imekiiresti. Lisaks sellele on nii sisemine kui välimine kiht käe all mõnusalt pehme ja nahasõbralik. 2 rida trukke kindlustab selle, et soonik jääb tihedalt ümber jalgade. Mulle meeldiks rohkem kui seespool oleks riie heledam aga eeliseks on see, et tumeroheliselt plekke näha ei jää. Pea Podsi mähkmeid tehakse 3 eri suuruses - väike 4-9 kg, keskmine 8-16 kg ja suur 15-22 kg. Tänu sellele istub mähe jalas paremini ja pole nii posssakas. Seepärast eelistan mina alati erinevas suuruses mähkmeid terve mähkimise ajaks mõeldud mähkmetele.Eriti ebamugav on viimaseid kasutada vastsündinutele. Õnneks on nii mõnedki tootjad seda taibanud ja müügil on ekstra vastsündinutele mõeldud või erinevas suuruses AIO-sid ning taskumähkmeid. Pea Podsi mähkmeid minu teada Eestis ei müüda. Pildil olevad ostsin osta.ee'st.
Sweet Baby Dolli taskumähkmeid on mul 2 - üks valge ja teine oranz. Pealmine riie on tõesti vettpidav, sees on pehme fliis ning originaalimuks on pehme froteelaadne vormiõmmeldud mähe (peaks olema mikrokiust). Need mähkmed on kõige tavalisem näide sünnist kuni potitamiseni mõeldud mähkmest. Ülemine rida trukke on mõeldud kinnitamiseks, ülejäänud kolme rea abil saa reguleerida mähkme suurust. Minu arust jääb mähe siis eest imelikult paksuks ja usun, et lapsel pole sedasi mugav. Olen korra või paar seda varianti kasutanud kuid enamjaolt on mähkmed kasutuses kõige suuremas suuruses. Nagu varemgi sai mainitud, siis ma pole kindel, et tegu on originaal Sweet Baby Doll mähkmetega (või on nad kvaliteedilt lihtsalt nii kehvad). Nende ehtsuses panevad mind kahtlema järgmised vead - jala- ja seljasoonik on liiga tugeva kummiga, seda rohkem pingutades jäävad lapse nahale vorbid; kasvult suuremale/ümaramale lapsele mähkmed ei mahu jalga kuni mähkmeea lõpuni; kuna kinnitamiseks on ainult üks rida trukke siis ei jää mähe korralikult ümber jalgade. Muidugi võivad need vead olla ka originaalidel, igatahes tootja silti/märki ei ole. Sellegi poolest, kuivavad need taskumähkmed kiiresti ja on muidu täiesti kasutatavad aga mina neid rohkem ei soeta. Sweet Baby Doll mähkmed on ka ostetud osta.ee'st, kus neid uutena päris palju müüakse. Üheski Eesti poes ma neid müügil pole näinud.
Minu kõige uuemaks ostuks on pildil olevad taskumähkmed. Tootjat ei tea aga müüja sõnul olid müügil Narvas ühes lastetarvete poes. Pealmine ja sisemine riie on pehme flanell, nende vahel on selline kummine kiht. Suuruselt sobivad kuni 9 kg. Istuvad ilusti jalas ja vett pidavad on ka. Taskusse sisse käivad väga omapärased sisud, mis on õmmeldud kokku mitmest erinevast riidest (esimesel võimalusel teen neist pilti). Ainsaks miinuseks on seljakummi puudumine, mille tõttu võib pissi/kaka mähkme ülevalt äärest välja tulla. Eriti esineb seda kui laps on selja peal, näiteks magamise ajal. Kumm puudub, sest nn tasku käib krõpsuga kinni. Üldiselt selleks vajadust pole, sest lisaimu taskust välja ei kuku. Katsudes on mähkmed muidu mõnusalt pehmed. Kahjuks ei oska aimatagi kui hingav see vahepealne kummine kiht on. Suvel kuumaga neid lapsele jalga ei paneks.
Päevase une ajal me enam Popolino AIO'sid ei kasuta, sest pärast und oli poisil alati külg märg. Suvel mind ei häiriks kui riided veidi märjaks saavad aga talvekombet nii tihti pesta ei taha. Päevasel ajal on saanud neid taskumähkmete vahepeal kasutada. Pikemalt kavatsen neid tutvustada eraldi postituses.

http://www.peapods.com.au/