reede, 10. veebruar 2012

Mõlgutusi siit ja sealt

Pean vabandama nende lugejate ees, kes uusi ja asjalikke postitusi ootavad. Kahjuks on mul hetkel mitu asja korraga käsil ning elu on päris kiire. Üritan sellegi poolest 3-4 postitust ühte kuusse kirja saada. Praegu aga jagan jälle lugemist.

Mähkmetes kooli ehk Briti vanemad on laisad
Mis sa oskad selle peale kosta? Hullumaja! Ja siinkohal ei ole vahet vaidlusel kas tegu on 3, 4 või 5 aastastega, sest juba kolme aastane laps mähkmetes ei ole normaalne (4-5 aastast mähkmetes keeldub mu aju registreerimast). Ei ole kunagi olnud ja ei hakka ka kunagi olema. Ma tean, et on erandeid ja aksepteerin seda aga siiski peaks olema ühiskonna hoiak, et mida varem mähkmevaba seda parem. Ei pea ega tohi oodata (erandiks muidugi olukord, kus laps hakkab ise varakult potti nõudma) kuni laps ise hakkab aru saama, et potile on vaja minna. Vaikselt suunata/harjutada võib täpselt nii vara kui ema ja laps selleks ise valmis on ning minu arust kehtib siin reegel, et mida varem seda parem. Jah, ma tean, et teadlaste sõnul reguleerib põie-soolte kontrolli hormoon ja enne selle tööle hakkamist ei ole võimalik last potile õpetada. Ma ei ole teadlane kuid lapse potile õpetamine ei ole raketiteadus ning ennem kuulan sellise asja puhul vanu naisi saunas kui mõnda teadlast. Ärge olge mugavad ja alustage potitreeninguga hiljemalt 1a6k-1a8k lapsega!
Minu mõlgutusi potitamise kohta leiad veel SIIT!

Leidsin internetiavarustest vahva kaasaskantava pissipoti - My Carry Potty. Hea abivahend neile, kellel laps pole nõus võõrale potile istuma või kes tahavad potitreeningu ajal pissitada last ka kodust väljas (järjepidevust on vaja!)
My Carry Potty hind € 29,90

Mähkmevabad ööd üks ja kaks.
Kui mähkmed öösel läbi lasevad ja sellest kõrini saab siis jäta need üldse ära. Kui pole ootust, et ei lekiks siis pole ka pettumust. Katri blogis on veel palju huvitavat lugemist mähkmete kohta aga kõike ei hakka linkima. Eks te ise otsige :)

Kangad riidest mähkmete õmblemiseks
Erinevate kangaste kirjeldus ja paar netipoodi, kust saab kangaid tellida.
PS: Mis tuletab mulle meelde, et peaksin oma Tee-See-Ise lehele kangaid juurde lisama.

Terve Valiku uus koduleht
Uus lehekülg vist oli üleval juba eelmisel aastal aga mina avastasin selle alles jaanuari keskel. Agne blogist leiab palju häid nõuandeid riidest mähkmete kasutajatele ja märtsis toimub järjekordne loeng varajase potitamise kohta.

Lihtsalt üks mõtlemapanev artikkel tänapäevasele ostuhullusele vastukaaluks.

Hipsiku hakkab söögikohtadele jagama kvaliteedimärke lapsesõbralikkuse eest. Kuld- ja hõbelillekese saamise tingimusi saad lugeda Hipsiku Facebooki lehelt. Olen selle üle siiralt õnnelik! Väga raske on leida sellist söögikohta, kuhu saab lastega minna.

2 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Ma pean kohe uhkustama, et M. on umbes kaks nädalat kõik oma suuremad hädad potti teinud! :) Ja mulle küll tundub, et ta täitsa teab, mis seal potil tegema peab. Mina olen täiesti hämmingus ja rõõmus ka muidugi! :)) A ile

Katariina ütles ...

Nii tore kuulda! Loodetavasti läheb teil edaspidi ka nii hästi :)