reede, 21. oktoober 2016

5 kuud 100% riidest mähkmetes

Oleme nüüd 5 kuud olnud ainult riidest mähkmetes. Ok ok, tegelikult ei ole ju mina riidest mähkmeid kandnud. Seda on ikka teinud meie pesamuna. Aga kuna ta kirjutada ei oska, siis teen ise kokkuvõtte viimasest viiest kuust. Las poiss õpib istumise ära enne kui klaviatuuri kallale lasen :P
Paari kuune, jalas Imse Vimse AI2
Nagu olen juba maininud, siis meil pole kodus ühtki pabermähet. Ei ole selleks puhuks kui kodust ära minna. Ei ole igaks juhuks kui ma ei jõua pesta, sest poiss virilam või mina/tita/teised lapsed haiged. Õnneks või kahjuks olen ainult mina haige olnud (hiljuti, sellest ka paus blogimises) ja kuigi mustade mähkmete hunnik kasvas, ei tulnud meil puhastest puudus. Enam ei saa ka päevaga õues pesu ära kuivatatud, seega nagunii on rohkem mähkmeid kasutuses. Õnneks on mul varu suur ja isegi kaks päeva pesurestil kuivatamist, ei tekita mingit paanikat. Mul pole ka ühtki mähet, mis kauem kuivamist vajaks. Kuivatit meil pole kuigi 4 lapsega on mustapesu hunnik põhjatu. Olen isegi kuivati peale mõelnud aga kuni ise kodune olen, siis vast saab hakkama. Puuküttega on võimalik pesu toas kuivatada :)
Selle viie kuu jooksul elasime 5 päeva remondi tõttu korteris, kus polnud pesumasinat. Kodus käisin vaid, et puhtaid mähkmeid-riideid võtta ja siis hakkas küll vaikselt kriis tekkima. Aga ei tekkinud kordagi tahtmist pabermähkmeid ostma minna. Ühe korra olen oma vanemate juures käinud nii, et unustasin puhtaid mähkmeid kaasa võtta ja pidin ema vanast voodilinast tegema imava sisu mähkmekatte sisse.
Suvine pilt, jalas Muksuti taskumähe
Mähkmekogu on mul rohkem kui piisav aga mõned mähkmed olen siit-sealt juurde ostnud. Eriti õnnelik olen ma hetkel Imse Vimse froteest kontuurmähkmete üle. Varem olin juba ostnud Imse Vimse suuremad flanellist kontuurmähkmed. Nende võrdlemisest teen eraldi postituse. Postkontoris ootavad mind gDiapersid. Originaalid, kuigi sisuta. Aga saan vähemalt aimu kui halvad on Hiina kloonid tegelikult. Ja saan veel katsetada selja taha kinnituvaid krõpse.
Taskumähkmetega olen jälle sõbraks saanud. Imavusega veavad vahest alt aga muidu leiavad ikka üha rohkem kasutust. Nüüd mõistan ka miks Ameerika emmed peale kuivamist sisud kohe mähkme sisse topivad - nii on märksa lihtsam kogu komplekt võtta! Ma ei tea, kas olen lihtsalt magamata või tükib vanus peale, et selle avastuseni jõudmine mul 5 kuud aega võttis :D
Ööd pole olnud üldse nii suur mure kui arvasin. Viimasel ajal on lekkeid ikka väga väga harva. Kodust väljas käime riidest kotiga, milles on mitu satsi puhtaid mähkmeid, vahetusriided, ilalapid ning kott mustade mähkmete jaoks. Viimaseks kasutan Little Lambi PUL'st kotikest, mis mahutab ca 5-6 mähet. Kui see määrdunud siis lihtsalt kilekotti. Kotike seisab pakitult nurgas, et kiirelt kaasa haarata kui kuhugi minek. Kuna tüdrukud on koolilapsed siis tuleb ootamatuid sõite tihti ette - kes unustab kunstitarbed koju või kellele vaja varem järgi minna jms.
Mõtlen ja mõtlen aga ei tule ühtki olulist erinevust pähe, mida välja tuua pabermähkmete ja riidest mähkmete kasutamise võrdluseks. Riidekatega on pesukogus suurem. Prügi on vähem ja prügikast ei haise. Loogiline :) Abikaasa peab kõige suuremaks plussiks seda, et ei pea muretsema pabermähkmete ostmise pärast - kodus on alati mähkmed olemas ja ootamatult otsa ei saa. Arvan ikka, et riidest mähkmeid tuleb armastada, et neid kasutada. Ja üheksal korral kümnest on see lihtsam kui tegelikult arvata võiks.
Mähkmesahtel läheb vaevu kinni!

PS: Postitus seisis mustandites peaaegu kuu aega... Parem hilja kui mitte kunagi, eksole :P

teisipäev, 30. august 2016

Kuidas ma esimest (ja viimast) korda Aliexpressist mähkmeid tellisin.

Küsisin ükskord ühet pisikeselt 4 a tüdrukult tema vahva kleidi kohta, et kust ta selle sai, ostan endale ka. Ta vastas, et emme Hiinast tellis... Ei tea, mida see meie elu kohta ütleb ja kas see on halb või hea. Igatahes, rasedaks jäädes otsustasin, et seekord siis tellin ka midagi Aliexpressist. Valik on seal suur (mitte segi ajada "asjalikuga") kuid dekreedi rahade saabudes olin siiski suutnud ära otsustada. Olen kaalude tähtkujust, mis tähendab, et igasugune otsustamine võtab metsikult aega ja isegi peale ostu sooritamist polnud ma endas päris kindel. Aga rahaga olen kitsi, nii et midagi muud enam tellima ei kibelenud.
Valituks osutusid: Happy Flute NewBorn AIOHappy Flute Night Pad x 4GladBaby Cover x 3 (minu ostetud sarnased, pakkumine pole enam aktiivne). Ootama pidin peaaegu 30 päeva, mis ongi Hiinast tellides täiesti tavaline. Aga kuna pakk tuli kohale siis pean sedagi võiduks :D Kätte sain pakid enne sünnitust, sellest ka piltide kogus.

Happy Flute NB AIO ja öösidemed
.... ja seest poolt ka pilti.
Happy Flute on nimi, millest tihti kuuleb kui keegi riidest mähkmete Aliexpressist tellimisest räägib. Siis on põhiliselt juttu taskumähkmetest, kuigi hiljuti üks lugeja kiitis väga ka nende katteid. AIO valisin, sest tahtsin vastsündinu suuruses mähet. Kahjuks ei ole mul selle kohta ühtki head sõna öelda. Mähe on liiga paks ning lõige mu poisile ei istunud üldse. Tegemist on AIOga aga mulle tundus, et vaikselt imbus märga ka välispinnale (kuigi jalas oli vaid 1, max 2 pissi jagu). Suurus on vähemalt õige, sest mu suure sünnikaaluga poiss sai neid jalga vaid loetud korrad.

Müstiline hieroglüüfidega pakk, millest leidsin kolm nutsakat.
Täiesti mõtetu pakendamine....
GladBaby (või GaldBaby nagu pakendil) näol on tegu gDiapersi klooniga.
Vettpidav kukruke käib haakidega katte külge.
Vot sedasi!
Krõpsud käivad kinni selja taha.
Nagu piltidel õpetatakse :)
Sinine kate on õhukesest trikotaazist. Helesinise-valgega veidi kilejam.
Kõik kolm katet.
 GladBaby mähkmekatteid kasutades avastasin kaks asja:

  1. Mulle ei meeldi krõpse kinnitada selja taha (Hipsik 3.0'ga on mul sama mure...)
  2. Eraldi vettpidavad kukrud on NIIIIII mõtetud!! (SmartNappydel on kukkur vähemalt paremini kinni katte küljes)
Nagu juba pildi kommentaaris märkisin on ülalpool näidatud mähkemed gDiapersi järgi tehtud (mina kirjutasin neist lähemalt SIIN). Kate ise ei ole vettpidav, vettpidav on ainult see kukruke. Minu jaoks on selline süsteem väga harjumatu ja kummaline... Kasutanud olen neid väga vähe, sest alguses olid need poisile suured (suurus s) ja nüüd ei ole olnud lihtsalt meeles. Lähiajal katsetan igatahes veel :) Midagi otseselt halba nende kohta öelda ei saa - töötasid. Aga ei olnud nagu päris see ikkagi :D
Minu pärast võib see Hiina kaup kümme korda odavam olla kui siin müüdav/toodetav, mina jään ikkagi kvaliteetse kauba juurde.

teisipäev, 2. august 2016

Pildipostitus: CloseParent Pop-In vastsündinule

Et postitusi blogisse tihemini lisanduks siis teen alguse pildipostituse-seeriaga. Vähe juttu aga palju infot. Ehk siis selline väga napisõnaline rohkete piltidega arvustus.

Mähe: Close Parent Pop-In
Suurus: NB / vastsündinule / 2-5,5 kg
Tüüp: AI2 / kõik kahes mähe
Müügikoht: vastsündinu omasid Eestis ei müüda aga suuremaid müüb mähkmed.eu


Kate on PUL-kangast, lamineeritud on polüestrit. Lubatud kuni 60-kraadine pesu, mitte kuivatada kuivatis. Korralikud tugevad ja vastupidavad krõpskinnitused, üks pikk pesukrõps seljasooniku all.


Sisu on mitmekihiline kuid siiski õhuke. Päevaseks kasutamiseks imab piisavalt. Kollane on froteelaadne sojakiust kangas (loe selle loodussõbralikkusest siit), teisel poolt kuivahoidev seemisriie (suede cloth), 100% polüester. Lubatud kuni 60-kraadine pesu ja madalal kuumusel kuivatamine.


Sisu kinnitub trukiga katte eespool asuva vastuse külge. Väga mugav kinnitamine ja kuna riidekiht käib truki peale, siis ei vajuta tita nahale rante.


Sisu tuleb veidi sättida kuid mahub kenasti katte sisse. Ei jää kuskilt pompu / kortsu. Sisu katab katte nii hästi, et ainult pissise sisu saab teise vastu vahetada.


Mähe jalas veidi üle 5 kg poisil. Lõige väga hea, istub hästi jalas. Mähe jääb nabaköndi alla. Suurus vastab tootja poolt välja toodud kilogrammidele.


Mähe on õhuke - ei tekita mesimummupeput ega jää häirima riiete all.

laupäev, 30. juuli 2016

Ööd riidest mähkmetega

Riidest mähkmete kasutamise juures on kõige suurem küsimärk öine mähkimine (no ja kodunt väljas mähkimine - aga sellest räägin ka millalgi). Paljudele tundub see nii keeruline ja mõeldamatu, et kasutusel on kombineeritud variant - päeval riidest mähkmed ja öösel ühekordne mähe.
Tüdrukutega ma öösiti riidekaid ei kasutanud. Nemad olidki kõige rohkem kombineeritud variandi peal. Suurem poiss oli alates 5-6 elukuust 100% riidekates kuigi kuulikindlat varianti ööks meil ei olnudki. Pesamuna on nüüd kolm kuud riidekates ööd veetnud ja võin enda kogemusele toetudes (enne targutasin ikka teiste järgi) kindlalt väita, et kõige lekkekindlam variant on mähkmepüksid + kate.
Kuni nabakönt veel paranes oli vaja kasutada mähkmeid, mis oleksid piisavalt madalad, et jääksid naba alla. Enamasti kasutasin öösiti FluffyFly bambusest (80% bambusviskoos, 18% ökopuuvill, 2% polüester) mähkmepükse, mille peale panin Stacinatori katte või Lorita villapüksid. Mõlemad katted töötasid leketeta! Kuna poiss kakas tihti siis vahetasin öösiti mähet igal söögikorral ehk siis 2-3 korda öö jooksul. Mähkmevahetus minimaliseeris ka lekkeohu.
Smart Nappy (s) kate ja originaal sisu (s/m)
Öösel sai katsetatud ka teisi variante, puhtalt minu uudishimust. Lühemat aega töötasid rahuldavalt nii Pop-In'i AI2'd kui ka Mothercare'i Smart Nappy'd. Viimast sai katsetatud nii originaalsisudega kui ka Charlie Banana ühekordsete sisudega. Ühekordseid panin igaks juhuks 2 tükki korraga ja imasid väga hästi. See sisu vettib küll läbi (st sel pole imavusgeeli sees) aga imab korralikult palju. Olen endiselt nendega väga rahul kuid uut pakki ei osta. Olen kodunt väljas saanud ideaalselt hakkama korduvkasutatavatega.
Itti Bitti - bitti d'lish AIO (s)
Ühe portsu mähkmetega sain tasuta kaasa Itti Bitti AIO. Roosa, karvane ja hästi armas aga poisile lõige ei sobinud. Ikka jäi jalaaukude juurest vahe sisse. See põhjustas päris mitu korralikku õnnetust ja loobusin selle mähkme kasutamisest. Muidu on mähe mõnusalt imav ja pehmest materjalist.
Kreenholmi puuvillased mähkmepüksid
Kui juba naba oli paranenud, sain katsetada veel rohkem erinevaid variante. Lisaimuga töötasid väga hästi ka Kreenholmi puuvillased mähkmepüksid. Krõpsud ei taha eest ilusti hoidma jääda kuid lõige on neil hea ja imavuse üle ei kurda. Imse Vimse kontuurmähkmeid kasutasime vähem, sest esimesel kuul ei meeldinud mulle neid kasutada. Sain nendega tõeliselt sõbraks alles hiljem - nii hilja, et vaevu kuu aega saime kasutada, kuni väikseks jäid. Ööseks jäi neil imavust väheks. Kitsa lõike tõttu ei saa lisaimu sisse panna, nii kasutasingi neid ainult päeval.
Little Lambi mähkmepüksid (s1) - üleval bambusest, lahtiselt ökopuuvillane ja helevalge mikrokiust.
Minu suuuuurteks lemmikuteks osutusid Little Lambi mähkmepüksid. Need õnnestus mul järelturult väga hea hinnaga saada. Pealegi olid mähkmed nagu uued. Kõik kolm varianti imavad ülihästi, kaasas olid veel õhukesed lisaimud, mille lisamisest täiesti piisab ka ööseks. Bambusest ja ökopuuvillast mähkmed on veidi karedamad, froteelaadsed. Mikrokiust on hästi pehme, natuke sametine, kuivab kõige kiiremini. Suuruselt sobivad alates sünnist aga jäävad naba peale. Lõige on mõnus - meil pole mitte ühtki õnnetust nendega olnud! Krõpsud on neil hästi tugevad. Nii tugevad, et öösiti poiss vahest ehmus lahtitõmbamise heli peale. Lisaks imavusele kiidan neid mähkmeid veel väheste õmbluste pärast - õmbluse kohad on need, mis halvasti puhtaks lähevad. Little Lambi mähkmepükse pole ma aga kordagi pidanud teist korda pesema, isegi vastsündinu kollase kaka peseb masin sealt kergesti välja.
Kuigi suurus 1 peaks tootja järgi sobima 3-9 kg, praakisin kasutusest need juba välja. Poiss on ca 7 kg aga pepu ei taha enam ilusti mähkmesse mahtuda. Krõpsud ulatuvad kenasti kõhule aga mähe on liiga madal.
MotherEase vanemat tüüpi mähkmekate (suurus 1)
Mähkmepükste peale sobisid hästi MotherEase'i mähkmekate. Väga hea laia lõikega. Siiani on mu suur lemmik aga TotsBotsi imeõhuke FlexiWrap (suurus 1). Natuke veniv, laia lõikega ja suurepärase töökindlusega.
TotsBots FlexiWrap (vanemat tüüpi) mähkmekate suurus 1
Villaste mähkmepükste all katsetasin ära ka Bambino Mio prefoldid, kinnitasin snappyga. Hetkel ei suuda meenutada kas kasutasin lisaimu ka kuid kui öösel mähet vahetada siis ei ole lisaimu oluline. Lisaimuga sobivad BM prefoldid kindlasti ka suuremale lapsele. Kes riidest mähkmeid kasutab, et raha säästa siis soovitan just seda varianti ööseks! Toimib ja hästi toimib! Palju paremini kui mõni kallis taskukas, näiteks.
Bambino Mio prefold (suurus 1, kuni 7 kg) snappyga - jalas umbes 5,5 kg poisil
Lõpetuseks võin öelda, et öine riidest mähkmetega mässamine ei ole üldse midagi ületamatut. Lekkimisi tuli ette rohkem kui poiss oli pisem ja katsetasin erinevaid mähkmeid. Nüüd kui olen töötavad variandid leidnud siis lekkeid praktiliselt ei ole. Enam ma mähet öösel ei vaheta, ainult vastu hommikut (6-7 paiku) ühe korra. Hetkel toimivatest variantidest räägin mõnes teises postituses :)

neljapäev, 21. juuli 2016

Seletuskiri

Kell läheneb juba südaööle ja tegelikult peaksin magama... või siis kohe magama minema, sest mingi aeg küsib pesamuna süüa ja normaalsel kellaajal peaks hommikul ärkama ja olema päeval kasulik ka, mitte taaruma uniselt mööda elamist. Aga otsustasin hoopis kiirelt vastata Liisile - kuidas juhtus, et oma laiast mähkmevalikust kõige vähem taskumähkmeid armastan?
Kõige üldisemalt võttes on kaks põhjust:

  • SISUD! Nojah, noh, neid peab ju alati sahtlipõhjast otsima! Ja kuna mu mähkmesahtel on pilgeni täis, siis sealt millegi leidmine on paras kunsttükk. Lisaks peab veel arvestama mähkme laiusega ja pikkusega ja vajaliku imavusega. Kas piisab ühest sisust või peab teise veel lisama? Ja kuna enamus taskukaid on OS, siis vaja veel suurusetrukke sättida ja siis ei taha pikemad sisud hästi sobida. Oeh! Tüütu!
  • Poiss on hakanud nüüd ennast keerutama (päriselt kõhule veel ei keera kuid enamuse ajast on külje peal ja muudkui üritab), mis tähendab, et ta on külje peal lisaks magamisele ka ärkveloleku aja -  taskumähkmete kõige suurem miinus on see, et külgedel ei ole ju imavust! Seega tuleb tihti lekkimist ette. Ööseks pole mõtet alla pannagi...
Taskumähkmetega on ka kõige rohkem lekkimisi kui poissi pikemalt süles hoida või kui ta turvahällis on. Tegu on sellisel juhul survest põhjustatud lekkimisega (eriti probleemiks mikrokiud sisude puhul). Pooltel kordadel olen muidugi ise süüdi. Kuna mulle ei meeldi suur pepu ja kodus vahetan mähkmeid väga tihti, siis külla minekul ei arvesta, et poiss pikemalt ühe mähkmega on - ehk siis kasutan ikkagi vaid ühte sisu, kuigi oleks vaja kahte.
Kas pean veel põhjendama? Tegelikult on kõiges süüdi mu tähtkuju. Kaaludena pean ju kõike 9 korda enne kaaluma ja kui valik on suur, siis on pea puhta sassis. Seepärast valin kiirustades alati AIO :D 
Kõik siin kirjapandu on täiesti subjektiivne ja põhineb minu hetkekogemusele. Nädala pärast arvan võibolla juba hoopis teisiti... See ongi riidest mähkmete puhul põnev - kunagi ei hakka igav :)

PS: Postitusele piltide ja linkide lisamine võtab nii palju aega, et pole olnud mahti asjalikumalt kirjutada. Üritan ikka aega leida! Luban!

kolmapäev, 15. juuni 2016

Laiskus, laiskus, lase mind lahti!

Raseduse lõpus käisime Rakveres beebile veel viimaseid asju/riideid ostmas ja astusin ka Bio4You poest läbi. Näppisin EasyPu mähkmeid, kuid osta ei raatsinud (õnneks sain Mähkmekratilt paar mähet)... Siis jäi pilk niisketele salvrättidele ja otsustasin ühe paki osta. Peaksid ju ikkagi looduslikumad olema kui tavapoes müüdavad! Kohe esimesel ööl beebiga kodus olles, sain aru kui õige ost see oli :D Magamistuba on ülemisel korrusel aga vannituba alumisel. Lisaks kakas poiss alguses 3-4 korda öö jooksul. Ostes lohutasin end, et see jääb ainsaks pakiks aga loomulikult see nii ei läinud. Hetkel on neljas niiskete salvrättide pakk kasutusel...

Bio4You'st sai ostetud Baby Anthyllise (hind € 3,99, pakis 60 tk) niisked salvrätid. Parajalt märjad ning meeldiva lõhnaga. Ma olen muidu niiskete salvrättide lõhna suhtes väga valiv. Üks põhjus miks ma ammu enam ei ostnud Pampersi omasid - nende lõhn tekitas allergiat :D Pakil on kirjas, et tegu on ökosertifikaadiga naturaalsete puhastuslappidega. Valmistatud puuvillast, niisutatud saialillest, kummelist ja taimsest glütseriinist tehtud kreemiga, allergeenide vaba. Koostise nimekiri on ikkagi veidi hirmutav:
Ok, tegelikult mitte midagi hullu. Keeruka nimega koostisosad on põhiliselt säilitusained ja Google andmetel (üldiselt) ohutud. Lisaks meeldivale lõhnale ja töövõimekusele (ehk siis piisav märgus pepu puhastamiseks) saavad Baby Anthyllise salvrätid boonuspunkti biolagunemise eest. Pakil isegi märge, et võib komposteerida. Hind ei ole ka midagi hirmsat. Soovitan proovida!
Järgmisena soetasin kohalikust Konsumist HiPP'i niisked salvrätid (56 tk - hinna täpsustan hiljem). Lõhn ei ole nii meeldiv kui eelmistel kuid õrnem ja üldse ei häiri. Niiskust natukene vähevõitu. Pakil oleva kirja järgi ei sisalda allergeene, mineraalõlisid, alkoholi, parabeene, värvaineid ning pleegitatud kloorita. Koostisosades keerukaid nimesid rohkem kui küll aga enamus eelmises nimekirjas loendatutega samad. Miinused mitte piisava märguse eest ning sünteetilise kiudude kasutamise eest salvrättide valmistamisel.
Libero salvrättide pakk pole mul enam alles, seepärast midagi tarka pakilt lugeda ei saa. Google ütleb, et tegu on lõhnaainete ja alkoholivaba tootega. Libero salvrätid on peaaegu lõhnatud aga veelgi kuivemad kui HiPPi omad. 
Hetkel poolik pakk on Huggiese salvrätid, mille aastatetagused koostisosad leiab SIIT! Õnneks on nüüd koostisosade nimekiri märksa naha- ja loodusesõbralikum või siis on lihtsalt pooled nimekirjast välja jäetud (ei imestaks!). Lõhn on talutav kuigi vängem kui HiPPi salvrättidel, märgus on pepu puhastamiseks piisav.
Niisked salvrätid Rimi tootevalikust
Eile Rimist sai soetatud 2 pakki nende loodussõbralikkuse pärast. Pikemad kommentaarid tulevad mõnes järgmises postituses. Googeldades leidsin veel ühed biolagunevad salvrätid Apothekast - Green Line BabyClean,
Eelmisel nädalal jagasin Facebookis nippi, kuidas ise lihtsalt niiskeid salvrätte teha. Nimelt saab selleks kasutada mähkmepaberit. Teed kraaniall märjaks ja voilaa! Olin ise oma avastuse üle üliõnnelik aga siis leidsin, et Loodusperes on Disana mähkmepaberi juures juba kirigi, et sobivad kasutamiseks ka pesulapina. Nii palju siis ratta leiutamisest... Igatahes, peale pepu puhastamist võib mähkmepaberi ära visata või puhtaks pesta. Selline pool-taaskasutatav salvrätt :) Kuna ma sihtotstarbeliselt mähkmepaberit ei kasuta, siis leiavadki minu paberirullid sedasi kasutust.
Üldiselt mulle niisked salvrätid ei meeldi. Aga kuna poiss kakab endiselt öösel ka, siis olen laisk olnud... Luban, et need 2 pakki jäävad pikaks ajaks viimasteks!

teisipäev, 31. mai 2016

Vastsündinu mähkimine - minu lemmikud

Kõik on kindlasti kohanud emasid, kes su vastsündinut imetledes kommenteerivad, et nende lapsed pole kunagi nii väiksed olnud. Või et nad ei mäletagi, et beebid nii pisipisikesed on... Mina ei mäletanud kui tihti vastsündinud kakavad! Poiss kakas mitu nädalat igasse mähkmesse ja ka siis kui olin just mähkme ära võtnud. Isegi öösel oli igas mähkmes kaka! Ei taha ettegi kujutada kui palju oleks ühekordseid mähkmeid selle ajaga kulunud...
Raseduse ajal täiendasin hoolega oma mähkmekogu (abikaasa arvas, et mähkmete järgi sünnivad kolmikud :P), eriti panin rõhku vastsündinumähkmetele. Mis sest, et vastsündinu on väike - alguses beebid söövad tihti ning seepärast ka pissivad ning kakavad tihti. Rinnapiima toidul oleva lapse kaka on veel vedel ka. Ehk siis on väga oluline, et mähe oleks imav aga ka paras. Minu 4,5 kg vägilane küll pole päris õige "katsejänes", sest kilo väiksema lapse mähkimine on kindlasti palju keerulisem, aga teen põgusa ülevaate, mis meil vastsündinuga toimisid. 
Charlie Banana hübriidmähe
vastsündinule
Charlie Banana ühekordne
sisu
Haiglast koju sõitsime Charlie Banana hübriidmähkmega, kuhu sisse panin ühekordse sisu. Tegu on äärmiselt pehme mähkmega. Nii materjali kui elastiku poolest ning ka piisavalt õhuke, et ei jää pisikesel jalas possakad. Suuruselt sobib ka kolmekilosele lapsele - minu omale ei läinud küljed keskelt kokkugi! Mähe ise on taskumähe, koos mikrokiud sisuga. Ühekordsed sisud peab eraldi ostma. Olen nendega väga-väga rahule jäänud senimaani. Imavad korralikult ja parajalt laiad. Olemuselt meenutavad natuke neid naistesidemeid, mida haiglas jagatakse :D Kodust väljas olengi peamiselt seda varianti kasutanud. Hea märg sisu ära visata, mitte musta mähet kaasas tassida. Aa, ja mis on vastsündinu mähkme juures kõige olulisem? Et mähe jääks paraneva nabaköndi alla. Charlie Banana vastsündinu mähe on selleks puhuks ideaalne - lõige on madal aga kuna tegemist on väga pehme mähkmega siis ei tee ka nabale haiget kui veidi vastu läheb.
Close Parent Pop-In vastsündinu AI2
Järelturult õnnestus mul hea hinnaga saada kuus Pop-In vastsündinu AI2'te. Sees on sel mähkmel mitmekordne trukiga kinnitatav sisu, mis on parajalt imav aga samas õhuke. Jällegi on tegu tõesti pisikeste mähkmetega! Kasutasin mõned korrad seda edukalt isegi öösel aga siis jäi imavusest väheks ning mähe lekkis külje pealt, krõpsude juurest. Proovisin kahe sisuga aga siis ei jää mähe hästi hoidma - mähkmekate on lihtsalt nii madala lõikega.
Pop-In AI2 kate + sisu
Kui kate just mustaks ei saa, siis kannatab vahetada ka ainult sisu. Elastik on veidi jäigem ehk kui Charlie Bananal aga lõige on hea ning hoiab hästi kinni ka vedela kaka. Mähe jääb kenasti nabaköndi alla kuid krõpsu üleval on veel pehme PUL-kanga triip, nii et naba hõõruma see kate ei hakka.
Stacinator kate, s0
Mähkmepükstest tahan kiita Fluffy Fly bambusmähkmeid. Allakeeratava äärega mähkmepüksid sobivad ideaalselt vastsündinule! Need imavad piisavalt ka öiseks kasutamiseks. Õues kuivavad AIO'dega sama kaua, toas kindlasti pikalt, sest need on mähkmed, mis 1300 p/min'ga jäävad veel tõesti märjad :D Ööst lubasin rääkida pikemalt, kuid siinkohal mainin ära, et esimestel nädalatel sobisid Fluffy Flydele kõige paremini peale mu kauahoitud Stacinator kate. Selle suureks plussiks on imepehmed fliisist ääred ning mähkmekatte lõige, mis mahutab enda alla ka possakama mähkme. Kate on nii pehme, et selle annab kenasti naba alla sättida.
Fluffy Fly mähkmepüksid
Ülal mainitud olid meie suured lemmikud, mida väga-väga soovitan vastsündinule. Mähe PEAB olema paras! Olen kuu ajaga loomulikult jõudnud rohkem mähkmeid kasutada ning loodetavasti jõuan varsti kirjutada ka teistest, enne kui kasutamiskogemus meelest ära läheb, sest olen juba vaikselt hakanud suuremaid ning OS mähkmeid kasutusse võtma. 

teisipäev, 24. mai 2016

Minu kõige suurem hirm

Katsikulised on toredad. Saab süüa, head seltskonda nautida ja... kingitusi. Kingitusi mina aga just kardan. Kuigi paljud teavad, et riidest mähkmeid kasutan, ei korruta ma seda koguaeg ja nii võibki juhtuda, et külalised tulevad suure paki mähkmetega. Sest need ju kuluvad nagunii ära! Minu kõige suurem hirm on, et tuuakse pakk Pamperseid... Õnneks ei ole ühtki mähkmepakki meile toodud. Tahan hoopis uhkustada kingitustega, mille üle iga riidemähkija võiks õnnelik olla.
 Elen tõi kingi juba sünnitusmajja - Purelani salvi ja Lorita meriinovillased püksid (art.1104). Olin siiani kasutanud helladele rinnanibudele ainult Bepanthene salvi aga soovitan soojalt ka Purelani proovida - tõesti aitab! Lorita püksid lanoliinitasin korralikult sisse, nii et jäid veidi rasvased. Ka peale teist pesu Ulrichi villašampooniga, on need endiselt pissikindlad (enam mitte küll nii rasvased). Pildil on imavaks mähkmeks all snappyga kinnitatud Bambino Mio prefold. Koos Mioboostiga olen seda kooslust katsetanud ka öösel. Öisest mähkimisest teen kindlasti eraldi postituse :)
Meheõelt saime Mayeri pesugeeli ja 3 suurt flanellmähet/linakest. Kuna mina panen titale diivanile või voodikatte peale alati puhta linakese alla siis need on meil tihedas kasutuses. Hiljem saab neid ka mähkmena kasutada. Ja vaadake kui vahvad öökullid seal peal on!
Et ülejäänud külalised end kehvasti ei tunneks, siis mainin ära, et saime ka riideid ning mänguasju. Mille üle oleme sama õnnelikud :)

laupäev, 7. mai 2016

Varaait

Aeg on küps, et näidata mida olen uuele ilmakodanikule varunud. Poiss nr 2 sündis 28nda aprilli varahommikul. Oleme eelmisest pühapäevast saati kodus ja kasutan ainult riidest mähkmeid. Ainsad ühekordsed meie majas on 3 Libero nr 2 mähet, mis palatikaaslane haiglast kaasa surus.
Mähkmesahtel
Pilt mähkemsahtlist enne poisi sündi - hetkel on see koguaeg pooltühi. Igatahes, üritan võimalikult täpse nimekirja teha aga olen kindel, et midagi jääb kindlasti kahe silma vahele :D
  • Charlie Banana hübriidmähe vastsündinule ja ühekordsed mähkmesisud
  • TotsBots TeenyFit (vastsündinu suuruses AIO, tongue-style)
  • Itti Bitti Tutto AIO (s-suurus) 
  • 3 Fluffy Fly bambusest mähkmepükse (kahe lisasisuga)
  • 5 Pop-In (Close Parent) vastsündinu suuruses AI2-e
  • Little Lambi taskumähkmed 2 tk, üks kate ja mähkmepükse 4 tk (bambusest ja mikrokiust), suurus 1
  • 3 GladBaby katet (gDiapersi kloon)
  • Happy Flute vastsündinu AIO
  • Bambino Mio MioSoft kate, suurusele kuni 5 kg
  • TotsBots katted - 1 tk suurus 0 ja 1 tk suurus 1
  • Imse Vimse kontuurmähkmed, vastsündinule, 5 tk
  • 2 flanellist krõpsudega mähkmepükse
  • Kreenholmi kõpsudega mähkmepüksid, 2 tk
  • Stacinator kate, suurus 0
  • 2 paelmähet - Disana ja BabyIdea
  • 2 SmartNappy katet ja üks originaalsisu
  • Kaltsust ostetud kellegi iseõmmeldud imepisike taskumähe
  • Hunnikus prefolde - BambinoMio suurus 1, Gerberi omasid ja veel värvilisi marliriidest 
  • Hunnikus nelinurkmähkmeid - õhemaid marlisid, puuvillaseid, tihedast marliriidest jne jne
  • Hunnikus pisemaid nelinurkmähkmeid ning lisaimusid/sisusid
Kuigi poiss kaalus sündides peaaegu 4,5 kg ja teoorias peaksid OS mähkmed juba sobima, ei saa neid katsetada eelkõige just naba pärast. Enamus kõige pisematest sobivad aga talle kenasti naba alla. Lisaks madalale lõikele on ka imavus üllatavalt oluline - poisil on külg tihti peale märg. Eriti just nende mähkmetega, millel imavus vaid keskel. Hetkel ma ei kasuta üldse marlisid, sest need vettivad liiga läbi. Lisaks on marlisid madalale raske sättida. See, et ma eelistan kõiki teisi mähkmeid nelinurkmähkmetele on siiani kõige suurem üllatus olnud.
Happy Flute AIO ja öö/sünnitusjärgsed sidemed
Loomulikult ei ole ma ka ise ilma - ostsin raseduse ajal veel mõned riidest sidemed juurde ja varusin pestavaid rinnapatju. Sidemetest on mul:
  • Imse Vimse proovipakk (pesukaitse, päevaside, ööside)
  • 3 FuzziBunz päevasidet
  • 3 Charlie Banana öösidet
  • 4 Happy Flute sünnitusjärgset sidet
Pestavaid rinnapatju sai varutud päris mitmeid. Kas neid kõiki proovidagi jõuab, eks näis. Hetkel rinnad väga ei leki. Sahtlis ootavad kasutamist:
  • Imse Vimse valged rinnapadjad,  1 paar
  • Little Lambi bambusest rinnapadjad, 3 paari
  • Meriinovillased rinnapadjad, 1 paar
  • Aventi rinnapadjad, ühelt poolt pitsilised, 3 paari
  • Paksemad rinnapadjad, 2 paari
Pesen mähkmeid, ila/okse lappe ning aluslinasid/tekikesi põhimõtteseliselt iga päev ühe masinatäie. Kakased mähkmed loputan kraani alt läbi ja hõõrun sapiseebiga kokku. Pesemiseks kasutan Amway värvlise pesu pulbrit. Koostöös päikesega on siiani mähkmed lumivalged (või vähemalt plekivabad).
Kui nüüd päevakava kenasti paika loksub siis on blogisse postitusi oodata. Püsige lainel!