teisipäev, 31. mai 2016

Vastsündinu mähkimine - minu lemmikud

Kõik on kindlasti kohanud emasid, kes su vastsündinut imetledes kommenteerivad, et nende lapsed pole kunagi nii väiksed olnud. Või et nad ei mäletagi, et beebid nii pisipisikesed on... Mina ei mäletanud kui tihti vastsündinud kakavad! Poiss kakas mitu nädalat igasse mähkmesse ja ka siis kui olin just mähkme ära võtnud. Isegi öösel oli igas mähkmes kaka! Ei taha ettegi kujutada kui palju oleks ühekordseid mähkmeid selle ajaga kulunud...
Raseduse ajal täiendasin hoolega oma mähkmekogu (abikaasa arvas, et mähkmete järgi sünnivad kolmikud :P), eriti panin rõhku vastsündinumähkmetele. Mis sest, et vastsündinu on väike - alguses beebid söövad tihti ning seepärast ka pissivad ning kakavad tihti. Rinnapiima toidul oleva lapse kaka on veel vedel ka. Ehk siis on väga oluline, et mähe oleks imav aga ka paras. Minu 4,5 kg vägilane küll pole päris õige "katsejänes", sest kilo väiksema lapse mähkimine on kindlasti palju keerulisem, aga teen põgusa ülevaate, mis meil vastsündinuga toimisid. 
Charlie Banana hübriidmähe
vastsündinule
Charlie Banana ühekordne
sisu
Haiglast koju sõitsime Charlie Banana hübriidmähkmega, kuhu sisse panin ühekordse sisu. Tegu on äärmiselt pehme mähkmega. Nii materjali kui elastiku poolest ning ka piisavalt õhuke, et ei jää pisikesel jalas possakad. Suuruselt sobib ka kolmekilosele lapsele - minu omale ei läinud küljed keskelt kokkugi! Mähe ise on taskumähe, koos mikrokiud sisuga. Ühekordsed sisud peab eraldi ostma. Olen nendega väga-väga rahule jäänud senimaani. Imavad korralikult ja parajalt laiad. Olemuselt meenutavad natuke neid naistesidemeid, mida haiglas jagatakse :D Kodust väljas olengi peamiselt seda varianti kasutanud. Hea märg sisu ära visata, mitte musta mähet kaasas tassida. Aa, ja mis on vastsündinu mähkme juures kõige olulisem? Et mähe jääks paraneva nabaköndi alla. Charlie Banana vastsündinu mähe on selleks puhuks ideaalne - lõige on madal aga kuna tegemist on väga pehme mähkmega siis ei tee ka nabale haiget kui veidi vastu läheb.
Close Parent Pop-In vastsündinu AI2
Järelturult õnnestus mul hea hinnaga saada kuus Pop-In vastsündinu AI2'te. Sees on sel mähkmel mitmekordne trukiga kinnitatav sisu, mis on parajalt imav aga samas õhuke. Jällegi on tegu tõesti pisikeste mähkmetega! Kasutasin mõned korrad seda edukalt isegi öösel aga siis jäi imavusest väheks ning mähe lekkis külje pealt, krõpsude juurest. Proovisin kahe sisuga aga siis ei jää mähe hästi hoidma - mähkmekate on lihtsalt nii madala lõikega.
Pop-In AI2 kate + sisu
Kui kate just mustaks ei saa, siis kannatab vahetada ka ainult sisu. Elastik on veidi jäigem ehk kui Charlie Bananal aga lõige on hea ning hoiab hästi kinni ka vedela kaka. Mähe jääb kenasti nabaköndi alla kuid krõpsu üleval on veel pehme PUL-kanga triip, nii et naba hõõruma see kate ei hakka.
Stacinator kate, s0
Mähkmepükstest tahan kiita Fluffy Fly bambusmähkmeid. Allakeeratava äärega mähkmepüksid sobivad ideaalselt vastsündinule! Need imavad piisavalt ka öiseks kasutamiseks. Õues kuivavad AIO'dega sama kaua, toas kindlasti pikalt, sest need on mähkmed, mis 1300 p/min'ga jäävad veel tõesti märjad :D Ööst lubasin rääkida pikemalt, kuid siinkohal mainin ära, et esimestel nädalatel sobisid Fluffy Flydele kõige paremini peale mu kauahoitud Stacinator kate. Selle suureks plussiks on imepehmed fliisist ääred ning mähkmekatte lõige, mis mahutab enda alla ka possakama mähkme. Kate on nii pehme, et selle annab kenasti naba alla sättida.
Fluffy Fly mähkmepüksid
Ülal mainitud olid meie suured lemmikud, mida väga-väga soovitan vastsündinule. Mähe PEAB olema paras! Olen kuu ajaga loomulikult jõudnud rohkem mähkmeid kasutada ning loodetavasti jõuan varsti kirjutada ka teistest, enne kui kasutamiskogemus meelest ära läheb, sest olen juba vaikselt hakanud suuremaid ning OS mähkmeid kasutusse võtma. 

Kommentaare ei ole: