laupäev, 30. juuli 2016

Ööd riidest mähkmetega

Riidest mähkmete kasutamise juures on kõige suurem küsimärk öine mähkimine (no ja kodunt väljas mähkimine - aga sellest räägin ka millalgi). Paljudele tundub see nii keeruline ja mõeldamatu, et kasutusel on kombineeritud variant - päeval riidest mähkmed ja öösel ühekordne mähe.
Tüdrukutega ma öösiti riidekaid ei kasutanud. Nemad olidki kõige rohkem kombineeritud variandi peal. Suurem poiss oli alates 5-6 elukuust 100% riidekates kuigi kuulikindlat varianti ööks meil ei olnudki. Pesamuna on nüüd kolm kuud riidekates ööd veetnud ja võin enda kogemusele toetudes (enne targutasin ikka teiste järgi) kindlalt väita, et kõige lekkekindlam variant on mähkmepüksid + kate.
Kuni nabakönt veel paranes oli vaja kasutada mähkmeid, mis oleksid piisavalt madalad, et jääksid naba alla. Enamasti kasutasin öösiti FluffyFly bambusest (80% bambusviskoos, 18% ökopuuvill, 2% polüester) mähkmepükse, mille peale panin Stacinatori katte või Lorita villapüksid. Mõlemad katted töötasid leketeta! Kuna poiss kakas tihti siis vahetasin öösiti mähet igal söögikorral ehk siis 2-3 korda öö jooksul. Mähkmevahetus minimaliseeris ka lekkeohu.
Smart Nappy (s) kate ja originaal sisu (s/m)
Öösel sai katsetatud ka teisi variante, puhtalt minu uudishimust. Lühemat aega töötasid rahuldavalt nii Pop-In'i AI2'd kui ka Mothercare'i Smart Nappy'd. Viimast sai katsetatud nii originaalsisudega kui ka Charlie Banana ühekordsete sisudega. Ühekordseid panin igaks juhuks 2 tükki korraga ja imasid väga hästi. See sisu vettib küll läbi (st sel pole imavusgeeli sees) aga imab korralikult palju. Olen endiselt nendega väga rahul kuid uut pakki ei osta. Olen kodunt väljas saanud ideaalselt hakkama korduvkasutatavatega.
Itti Bitti - bitti d'lish AIO (s)
Ühe portsu mähkmetega sain tasuta kaasa Itti Bitti AIO. Roosa, karvane ja hästi armas aga poisile lõige ei sobinud. Ikka jäi jalaaukude juurest vahe sisse. See põhjustas päris mitu korralikku õnnetust ja loobusin selle mähkme kasutamisest. Muidu on mähe mõnusalt imav ja pehmest materjalist.
Kreenholmi puuvillased mähkmepüksid
Kui juba naba oli paranenud, sain katsetada veel rohkem erinevaid variante. Lisaimuga töötasid väga hästi ka Kreenholmi puuvillased mähkmepüksid. Krõpsud ei taha eest ilusti hoidma jääda kuid lõige on neil hea ja imavuse üle ei kurda. Imse Vimse kontuurmähkmeid kasutasime vähem, sest esimesel kuul ei meeldinud mulle neid kasutada. Sain nendega tõeliselt sõbraks alles hiljem - nii hilja, et vaevu kuu aega saime kasutada, kuni väikseks jäid. Ööseks jäi neil imavust väheks. Kitsa lõike tõttu ei saa lisaimu sisse panna, nii kasutasingi neid ainult päeval.
Little Lambi mähkmepüksid (s1) - üleval bambusest, lahtiselt ökopuuvillane ja helevalge mikrokiust.
Minu suuuuurteks lemmikuteks osutusid Little Lambi mähkmepüksid. Need õnnestus mul järelturult väga hea hinnaga saada. Pealegi olid mähkmed nagu uued. Kõik kolm varianti imavad ülihästi, kaasas olid veel õhukesed lisaimud, mille lisamisest täiesti piisab ka ööseks. Bambusest ja ökopuuvillast mähkmed on veidi karedamad, froteelaadsed. Mikrokiust on hästi pehme, natuke sametine, kuivab kõige kiiremini. Suuruselt sobivad alates sünnist aga jäävad naba peale. Lõige on mõnus - meil pole mitte ühtki õnnetust nendega olnud! Krõpsud on neil hästi tugevad. Nii tugevad, et öösiti poiss vahest ehmus lahtitõmbamise heli peale. Lisaks imavusele kiidan neid mähkmeid veel väheste õmbluste pärast - õmbluse kohad on need, mis halvasti puhtaks lähevad. Little Lambi mähkmepükse pole ma aga kordagi pidanud teist korda pesema, isegi vastsündinu kollase kaka peseb masin sealt kergesti välja.
Kuigi suurus 1 peaks tootja järgi sobima 3-9 kg, praakisin kasutusest need juba välja. Poiss on ca 7 kg aga pepu ei taha enam ilusti mähkmesse mahtuda. Krõpsud ulatuvad kenasti kõhule aga mähe on liiga madal.
MotherEase vanemat tüüpi mähkmekate (suurus 1)
Mähkmepükste peale sobisid hästi MotherEase'i mähkmekate. Väga hea laia lõikega. Siiani on mu suur lemmik aga TotsBotsi imeõhuke FlexiWrap (suurus 1). Natuke veniv, laia lõikega ja suurepärase töökindlusega.
TotsBots FlexiWrap (vanemat tüüpi) mähkmekate suurus 1
Villaste mähkmepükste all katsetasin ära ka Bambino Mio prefoldid, kinnitasin snappyga. Hetkel ei suuda meenutada kas kasutasin lisaimu ka kuid kui öösel mähet vahetada siis ei ole lisaimu oluline. Lisaimuga sobivad BM prefoldid kindlasti ka suuremale lapsele. Kes riidest mähkmeid kasutab, et raha säästa siis soovitan just seda varianti ööseks! Toimib ja hästi toimib! Palju paremini kui mõni kallis taskukas, näiteks.
Bambino Mio prefold (suurus 1, kuni 7 kg) snappyga - jalas umbes 5,5 kg poisil
Lõpetuseks võin öelda, et öine riidest mähkmetega mässamine ei ole üldse midagi ületamatut. Lekkimisi tuli ette rohkem kui poiss oli pisem ja katsetasin erinevaid mähkmeid. Nüüd kui olen töötavad variandid leidnud siis lekkeid praktiliselt ei ole. Enam ma mähet öösel ei vaheta, ainult vastu hommikut (6-7 paiku) ühe korra. Hetkel toimivatest variantidest räägin mõnes teises postituses :)

Kommentaare ei ole: