Hamac on 2009. aastal loodud Prantsuse firma. Nende toodetel on "Origine France Garantie" märgis ja kangad vastavad Öko-Tex 100 standardile. Riidest mähkmete Hamac-süsteem on patenteeritud. Tootevalikus, mida ma lähemalt ei tutvusta, on veel ujumispüksid, pesupulber, riidest salvrätid ja pestavad (meigieemaldus) padjakesed.
Hamac® riidest mähkmed
Hamac mähkmeid reklaamitakse kui kõige õhemaid riidest mähkmeid uuenduslike materjalide ja disainiga. Kui täpselt see paika peab, teavad ainult kasutajad. Kodulehele postitatud arvustused on enamjaolt väga head, siin-seal mõned üksikud kaebused.
allikas: http://www.hamac-paris.co.uk |
- Orgaanilisest puuvillast (45%) ja kanepist (55%) + ühel poolel kiht mikrofliisi
- Mikrokiust + ühel poolel kiht mikrofliisi või nailonit.
Ühekordne sisu on 100% tselluloosist ja biolagunev. Mähkmepaberil (liner) on juures kiri, et on "flushable" (nö tualetipotist allalastavad) aga soovitaksin ikkagi prügikasti visata. Valmistatud tselluloosikiust ja on biolagunev, kloori- ja lõhnavaba. Mähkmepaber on 1-2 korda pestav kui on kokku puutunud ainult pissiga.
T.MAC süsteem
allikas: Hamaci koduleht |
Hamac mähkmete T.MAC süsteemi erinevuseks tavalisest Hamac riidest mähkmest on see, et soonikuga osa e. nn kukru (pouch) saab koos imava sisuga vahetada (vt videost). Disain ja kasutatud materjalid on samad. Minu arust on see parem variant, sest soonikuga osa kipub nagunii mustaks saama. Kukrus saab kasutada nii riidest kui ka ühekordset sisu. Mõlema variandi mähkmekatetel on pesukrõpsud.
Hamac mähkmekatteid müüakse viies suuruses - XS (vastsündinu, 2-4 kg), S (4-8 kg), M (7-13 kg), L (11-18 kg) ja XL (15-23 kg). Riidest sisusid on samuti viies suuruses, ühekordseid aga ainult kahes. Pesta võib mähkmekatet ja kukrut 40 kraadiga, mitte kuivatada kuivatis. Sisusid võib pesta kuni 60 kraadiga ja soovitatakse kuivatis kuivatada. Pesuks loomulikult võimalikult ökoloogiline pesuvahend.
Eestis müüb neid Marigold OÜ. Mu kirjale vastasid nad, et rohkem riidest mähkmeid turule plaanis tuua pole, küll aga teisi kvaliteetseid lastetarbeid. Hamaceid saab hetkel osta (beebipoodidega alles peetakse läbirääkimisi):
Hamacitele sarnaseid tooteid on veel (vähemalt) kaks. Esiteks Ameerikas väga tuntud gDiapers, mina kirjutasin neist siin. Ja teiseks - nüüdseks juba tootmisest maha võetud, kuid mõnes poes veel leiduv - Mothercare'i riidest mähkmete bränd Smart Nappy.
3 kommentaari:
Selle jutu peale tekkis kohe kange tahtmine omale neid ka soetada. Aga ma ei leidnud ühtegi arvustust inglise keeles. Proovisin siis oma roostes prantsuse keelt ja lugesin ühe läbi: http://www.mamancube.com/2011/10/test-des-couches-lavables-hamac.html
See ema küll polnud varem riidekaid üldse proovinud ja ta ei olnud neist vaimustuses. Ta kasutas mõlemaid, nii pestavaid kui ühekordseid a neli tundi ja lasid läbi. Kakandusega pidi eriti jama olema. Kommenteerijate hulgas oli kasutajaid küll, üks isegi potitaja.
Ei teagi nüüd, paneb ikka mõtlema. Muidu ühekordsed, millel pole SAP-i sees, on ju väga ilus mõte. Väiksele reisile minnes näiteks.
http://www.lilinappy.fr/culotte-hamac.html See on poe oma, kasutajate kommentaarid. Neid vast saab ka usaldada. Seal on rohkem rõõmsaid kasutajaid. Väga keeruline on otsustada, kui selline suhteliselt hinnaline ese ikkagi on.
Minu prantsuse keele oskus piirdub sellega, et ma tean väljendit "pestavad mähkmed" :D Ise kasutasin Hamaci kodulehel kasutajatate kommentaaride tõlkimiseks Google abi. Väga konarlik tulemus aga mõte sai selgeks. Nagu aru sain siis vedel kaka ongi Hamacite suureks komistuskiviks.
Ühekordsed sisud SAPita on tõesti nagu ime! Kui ära katsetad siis kirjuta kindlasti kuidas toimisid.
Jah, hind... Mõtlesin tükk aega Hamacite hinna postituses ära mainida aga loobusin sellest. Mis ühe jaoks on kallis, võib teise jaoks olla jõukohane - ei tahtnud mõtetuid eelarvamusi tekitada. Aga mina arvan ka, et Hamacite hind on VÄGA kallis :)
Postita kommentaar